Filter

Dostupnosť
Výrobca
Rozmery

Bezpečnostné nemagnetické titánové náradie EGAMASTER

Zľavnené produkty

Najpredávanejšie produkty

Bezpečnostné nemagnetické titánové náradie EGAMASTER

Bezpečnostné nemagnetické titánové náradie EGAMASTER

Bezpečnostné nemagnetické titánové náradie EGAMASTER bolo vyvinuté pomocou veľmi pokrokovej technológie. Náradie je vyrábané z titánovej zliatiny 6Al-4V, ktorá je využívaná v mnohých pokrokových a inovatívnych oblastiach akými sú napr. letectvo a kozmonautika, vojenské aplikácie. Vlastnosti te...

Bezpečnostné nemagnetické titánové náradie EGAMASTER

Bezpečnostné nemagnetické titánové náradie EGAMASTER bolo vyvinuté pomocou veľmi pokrokovej technológie. Náradie je vyrábané z titánovej zliatiny 6Al-4V, ktorá je využívaná v mnohých pokrokových a inovatívnych oblastiach akými sú napr. letectvo a kozmonautika, vojenské aplikácie. Vlastnosti tejto zliatiny ju robia najlepšou voľbou medzi existujúcimi riešeniami na špeciálne a kritické aplikácie vyžadujúce vynikajúce mechanické vlastnosti, kombinované s vlastnosťami, ktoré žiadne náradie z legovanej ocele nedokáže dosiahnuť, ako je nemagnetizmus. Mnohé aplikácie vyžadujú použitie absolútne nemagnetického náradia, aby bolo zamedzené magnetickým rušeniam, ako sú napr. vysoko citlivé elektronické prístroje využívané v laboratóriach, nemocniciach, elektrárňach a pod.

Náradie EGAMASTER je pod prísnou kontrolou ISO 9001-2000, certifikát vydala renomovaná nemecká inštitúcia pre ručné náradie TÜV-Rheindland.

Materiál Ti 6Al-4V:

Zloženie

V (vanád)3,5 % - 4,5 %
Al (hliník)5,5 % - 6,8 %
Ostatné: 1 %

Tvrdosť:

30 - 40 HRc

Teplota tavenia:

1650 °C

Pevnosť v ťahu:

993 N/mm2

Hlavné oblasti použitia:

Petrochémia

Ohňostroje

Bane

Rafinérie

Chemický priemysel

Obranný priemysel

Ropný priemysel

Výroba papiera

Letectvo

Ropovody a plynovody

Silá a mlyny

Námorníctvo

Elektrárne

Pivovary

Výroba zbraní a streliva

Výroba farieb

Výroba a spracovanie alkoholu

Vesmírny priemysel

Výroba plastov

Automobilový priemysel

Farmaceutický priemysel

Hasiči

 

 

Vlastnosti a výhody:

  • 100% nemagnetická bezpečnosť – podstatná vlastnosť pre náradie vyžadujúce úplnú nemagnetickosť, z dôvodu zamedzenia magnetického rušenia.
  • Odolnosť voči korózii – vyššia ako pri nehrdzavejúcej oceli – podstatná vlastnosť pre aplikácie v korozívnych prostrediach, akou je napr. námorná preprava, alebo pre hasičské aplikácie.
  • Extrémna odolnosť voči kyselinám – vynikajúca vlastnosť pre chemický priemysel, trvácne náradie.
  • Hypoalergenickosť – vhodné pre každodenné využitie s vylúčením vplyvu alergií na materiál, ako je napr. nikel, najbežnejší alergén vyskytujúci sa vo väčšine ocelí.
  • O 45% ľahšie ako oceľ – umožňuje vyhnúť sa moderným a frekventovaným poraneniam spôsobeným opakovaným pohybom, ako je napr. tendinitis (zápal šľachy) a buristis (zápal burzy – kĺbového púzdra).

Inštrukcie pre použitie a záruka:

  1. Bezpečnostné titánové náradie EGAMASTER nedosahuje tvrdosť konvenčného náradia z dôvodu nemožnosti indukčného vytvrdzovania. Z uvedeného dôvodu musí byť použitie titánového náradia vykonávané so zvláštnou starostlivosťou, s vylúčením vysokého namáhania, prehriatia a pod.
  2. Použitie titánového náradia nesmie byť jediným preventívnym opatrením v oblastiach, pre ktoré je toto náradie určené. Iné detaily, ako je napr. oblečenie a prítomný materiál musia byť taktiež adekvátne prostrediu.
  3. Bezpečnostné titánové náradie EGAMASTER je vyrábané s doživotnou zárukou. V prípade, že sa počas normálneho a korektného používania nástroj zlomí alebo poškodí, bude tento nástroj bezodplatne opravený alebo vymenený. Nesprávne použitie, úmyselné poškodenie a podobné zneužitie sa považuje za porušenie záručných podmienok s vylúčením záruky.

Viac

Bezpečnostné nemagnetické titánové náradie EGAMASTER 56 produkty/produktov

na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 56 položiek
Zobraziť 1 - 12 z 56 položiek